Важливо

ІНФОРМУВАННЯ ЩОДО НЕЗАКОННОГО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ПРИСТРОЇВ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ТА НАСТАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦІ ДІЇ.


ШАНОВНІ ПОСТАЧАЛЬНИКИ, ПРОДАВЦІ, ІМПОРТЕРИ ТА ПОКУПЦІ!

Нижченаведеним повідомляємо Вам, що 10 жовтня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 року №669 «Деякі питання щодо спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації», якою були затверджені Критерії належності спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації (надалі – СТЗ) та власне сам Перелік СТЗ. Згідно вищезазначеного Переліку, до СТЗ відносяться також зокрема: засоби для негласного отримання інформації про місцезнаходження та/або переміщення особи, транспортних засобів чи іншого володіння особи, або GPS-трекери (англ. GPS tracker).

            Великий асортимент GPS-трекерів, які представлені сьогодні на ринку України, за своїми технічними характеристиками підпадають під Єдиний список товарів подвійного використання, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 р. за №86 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання».

            Чи належить той чи інший GPS-трекер до Спеціальних технічних засобів може визначити лише Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ.

            Якщо в ході КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПКИ буде встановлено, що GPS-трекер відноситься до Спеціальних технічних засобів, а розповсюдження даної продукції проводиться без необхідних документів, дії Покупця, Продавця чи Постачальника будуть кваліфікуватися за ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, збут чи використання спеціальних технічних засобів), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк до 7 років.

            Якщо в процесі розслідування буде встановлено, що GPS-трекери, як спеціальні технічні засоби, поставлені на територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю (тобто без відповідного декларування і заповнення необхідних декларацій), такі дії передбачають настання відповідальності, передбаченої ст. 201 Кримінального кодексу України (Контрабанда), у вигляді позбавлення волі  на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Якщо Ви не впевнені, що Ваші пристрої є легальними та/або відсутні документи (сертифікати якості, дозволи СБУ та документи на придбання) то рекомендуємо Вам негайно припинити їх розповсюдження чи використання.